Цинк і для чого він потрібен??

У препараті «Віта Цинк» фірми «ВИТАЛАЙН» мікроелемент цинк міститься в органічній формі у вигляді солі з глюкуроновою кислотою, що дозволяє значно збільшити його біодоступність у порівнянні з мінеральними солями.
Цинк - есенціальний мікроелемент, необхідний для нормального функціонування будь-якої клітини. Відомо, що понад 300 різних білків використовують цинк в якості кофактора. Загальний вміст цинку в тілі нормального дорослої людини вагою 70 кг становить близько 3,0 р.
Доведено, що лікування цинком потенціює клітинно-опосередковані імунні реакції, спрямовані проти бактерій, вірусів і пухлинних клітин. При дефіциті цинку специфічно знижується Т-клітинний імунітет, і люди часто хворіють простудними і інфекційними захворюваннями. Крім того, цинкдефицитные стану характеризуються наявністю таких симптомів, як зниження апетиту, анемія, алергічні захворювання, гіперактивність, дерматит, дефіцит маси тіла, зниження гостроти зору, випадання волосся та ін
На тлі дефіциту цинку може відбуватися затримка статевого розвитку у хлопчиків і втрата здатності до запліднення сперматозоїдами (безпліддя).
Нередко снижение содержания цинка в организме является следствием избыточного поступления в организм радиоактивных изотопов меди, кадмия, свинца, являющихся функциональными антагонистами цинка, особенно на фоне неполноценного питания с дефицитом белка, а также при хроническом злоупотреблении алкоголя. Роль цинка при алкогольной интоксикации обусловлена его участием в метаболизме алкоголя. Молекула алкогольдегидрогеназы - фермента, разрушающего алкоголь в организме, содержит четыре атома цинка, поэтому при дефиците цинка у детей и подростков повышается предрасположенность к алкоголизму. Старіння організму асоціюється з розвитком дефіциту цинку, що пов'язано з збіднінням раціону харчування, порушенням всмоктування і прискореним виведенням мікроелемента з організму. З віковим дефіцитом цинку пов'язують атрофічні зміни у всіх органах і системах, розвиток вторинного імунодефіциту, розвиток імпотенції і артеріальної гіпертензії, так як ангіотензинперетворюючий фермент є цинкозависимым.
Таким чином, цинк є одним з найбільш багатофункціональних мікроелементів як для імунної системи, так і організму в цілому, тому проблема корекції обміну цинку досить актуальна.